УХВАЛА
Семінару “Інформатика в сестринській справі”
22-23 березня 2018 року, Львів

Семінар є однією з ключових подій проекту “Удосконалення компетенцій з інформатики для кращої сестринської освіти і практики”, який реалізується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні з метою зменшення різниці між фактично необхідним рівнем досвіду медсестер в медсестринській інформатиці та існуючим станом викладання цієї дисципліни в закладах освіти. Спільною темою, яка об’єднала доповіді та дискусії семінару, є впровадження медичної інформаційної системи “Доктор Елекс” в освітню та медичну практику, що створює передумови для ефективного використання медичних інформаційних систем в закладах охороні здоров’я. Цей підхід стає особливо актуальним в умовах реформи медичної сфери, яка відбувається в Україні.

До семінару залучилися 62 учасника з 19 міст України, серед них були медичні працівники, освітяни, студенти, науковці та фахівці у галузі ІТ. Впродовж двох днів проголошено 10 доповідей і представлені 3 стендові презентації. На виїзній сесії у Львівській міській дитячій лікарні відбулися 5 презентацій-тренінгів, після чого учасники семінару ознайомилися з роботою стаціонару. Семінар завершився церемонією нагородження переможців конкурсу інформаційних буклетів та загальної дискусією з питань, розглянутих на семінарі, з підведенням його підсумків.

При заповненні анкет оцінки якості семінару його учасники дали відмінну (91%) або хорошу (9%) оцінку всіх подій семінару, підкреслили корисність участі в семінарі для своєї професійної діяльності та висловили ряд побажань щодо використання результатів даного семінару і проведення аналогічних форумів у майбутньому.

З урахуванням думки всіх учасників семінару, вважаємо за необхідне:

1. Відзначити, що тематика доповідей на семінарі свідчить про першорядну роль медичних інформаційних систем у реформі системи охорони здоров’я в Україні.

2. Посилити увагу до вивчення медичних інформаційних систем не тільки в закладах медичної освіти, але і закладах підвищення кваліфікації працівників охорони здоров’я.

3. Констатувати необхідність удосконалення навчальних програм з медичної інформатики, які зараз використовуються в закладах медичної освіти різного рівня.

4. Наголосити на доцільності вивчення медичної інформаційної системи “Доктор Елекс” в закладах освіти для поліпшення обізнаності майбутніх працівників охорони здоров’я в галузі інформаційних технологій і систем.

5. Рекомендувати запровадити щорічне проведення семінару “Інформатика в сестринській справі” з метою обміну досвідом щодо використання МІС “Доктор Елекс” та інших медичних інформаційних систем у закладах охорони здоров’я, а також методики навчання цих систем у медичних закладах освіти.

6. Розпочати публікацію навчально-методичних матеріалів щодо застосування медичної інформаційної системи “Доктор Елекс” як у форматі друкованих посібників, так і в електронному форматі та їх розміщення на веб-сайті проекту.

Оргкомітет семінару
30 березня 2018 року, Львів